Arabadan Buzdolabına: Ferrari, Geçen Yıl Kaç Sahte Ürün İmha Ettiğini Açıkladı

Dünyaca ünlü İtalyan markası Ferrari, imajını korumak için oldukça sert yaptırımlar uygulamasıyla biliniyor. Örneğin İtalyan devi, araçlarının modifiye edilmesine oldukça sert tepkiler verebiliyor ve firmanın kara listesinde de asla Ferrari alamayacak pek çok ünlü isim de bulunuyor. Hâliyle firma, sahte ürünlere de göz açtırmamayı amaçlıyor.

İtalyan firması, geçtiğimiz yıl sahte araçlara karşı geniş çaplı bir çalışmada yer aldı ve ele geçirilen üç adet sahte Ferrari otomobil imha edildi. Öte yandan firmanın Maranello’daki merkezinden gelen bilgiler, imha edilen Ferrari logolu sahte ürün sayısı hakkında da bilgi verdi. 

400 bin ürün imha edildi

Ferrari, geçtiğimiz yıl yaklaşık 61 bin kol saatini imha etti. Ayrıca üzerinde markanın logosu bulunan 100 binden fazla kıyafet de imha edilen ürünler arasında yer aldı. Yok edilen Ferrari logolu gözlük sayısı ise 91 binin üzerinde oldu. Listenin üst sıralarında yer alan bir başka ürün çeşidi ise 57 binden fazla imha işlemi ile cüzdanlar oldu. 

Listede yer alan diğer ürünler arasında ise 30 binin üzerinde parfüm şişesi, 17 binden fazla çanta, bir o kadar çift ayakkabı ve 13 binden fazla kemer yer aldı. İtalyan firma ayrıca 800 kadar scooter, 1100 adet top ve yaklaşık 900 adet de maket imha ederken, listedeki belki de en ilginç ürün ise 1 adet ile buzdolabı oldu.

Ferrari’nin “Sahtecilikle mücadele ödül projesi”ne katılıp sahte ürünleri bildirenler, resmi bir teşekkür ve orijinal hediyelik eşyalara hak kazanabiliyorlar. Replika ürünlere karşı olan Ferrari, Enzo filmi için üretilmesine izin verdiği replika araçları bile parçalamıştı.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir